Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

Mum deyince

Tarih: 2014-06-23

Işık saçan, huzur veren, kutlama yaptıran mumlar. Hele bir de mis kokarlarsa değmeyin keyfimize...
Doğum günlerinde, özel günlerimizi kutlamalarda, dilek tutarken ya da dua ederken, insanoğluna tarihin her döneminde eşlik etmiş olan mumlar, ev ve işyerlerimizin dekorasyonun da ayrılmaz bir parçası. Geçtiğimiz yüzyıla kadar aydınlatma aracı olarak  öne çıkan mumlar, son yıllarda lavanta, çam, deniz ya da meyve kokularıyla bambaşka bir özellik kazandı ve önemini halen koruyor.
Mumlar bulundukları ortama sıcaklık ve koku getirir, titrek alevleriyle romantik bir hava yaratır, sinirleri gevşetmeye yardımcı olur.
Mum ışığında yemek herkese göre romantik bir ortam ve vazgeçilmezlerdendir. Günümüzde dekoratif mumlarla evlerimiz daha güzel.
Ancak bu aynı zamanda kalp için çok faydalıdır.Uzmanların yaptığı araştırma neticesinde mum ışığının kalp ritmine çok faydalı olduğu açıklandı.Mumun tüten dumanı kalp ritmini rahatlatıp normal tempoda atmasını sağlamaktadır. yapılan çalışmalarda, bir odaya gizlice mum koyup diğerine hiç konmadığı ve alınan neticede mumların olduğu odada kalp ritminin yavaşladığı tespit edilmiştir. Mum içerisindeki potasyumun kalp için faydalı olacağının altı çizildi.
mum mum yapımı mum ışığı mumun tarihçesi mumun faydaları