Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

Haberler

Hangi Burç Hangi İç Çamaşırı Tercih Etmeli ?

Tarih: 22 Mart 2014

Seçimlerimiz önemlidir. Burçlarımız ise karakterlerimizi önümüze serebilmektedir. Kendinize veya arkadaşınıza bir iç giyim alacaksanız ve acaba ne alsam rengi ne olsa gibi bir düşünceniz varsa o zaman burçlardan yardım alabilirsiniz. iç giyim
 
Burçlar karakterimizi etkiledikleri gibi seçimlerimizi de oldukça etkiliyor. Peki, burçlar seks yaşamında, çamaşır tercihlerini nasıl yapıyor merak ediyor musunuz? İşte burçlara göre çamaşır seçimi…
 
KOÇ
İdeal renkleri; alev kırmızısı, parlak kırmızılardır. Koç burcu insanı, ateşli, canlı, renkli, hareketli ve enerjiktir. İlgi odağı olmaya alıştığından kendisine özen gösterir. Genellikle parlak ve canlı renklerdeki iç çamaşırlarını tercih eder, böylece enerjisini yansıtır.
 
Her şeyin kusursuz olmasını ister. Giyim, kuşam, makyaj malzemelerine yani kendilerini daha da güzelleştirecek şeylere para harcamayı sever. Alışverişe çok düşkündür.
 
BOĞA
İdeal renkleri; açık pembe, pastel mavi, liladır. Bir keyif burcu olan boğa, yemeye, içmeye, gezmeye para harcar, güzel olan her şeye sahip olmak ister. Zor beğendiği için beğendiği ürüne yüklü bir para ödeyebilir.
Evliliği hayal eden ve çeyiz sandığı hazırlayan boğa için iç çamaşırı alışverişi çok önemlidir. Giyiminde konfor onun için birinci sıradadır. Alışverişte kalitesine inandığı markaları tercih eder.
 
İKİZLER
İdeal renkleri; açık ve orta tonda maviler ve pembeler olduğu için iç çamaşırlarını da bu yönde seçer. İkizlerin kendine has bir çekiciliği vardır. Beğenilme arzusu ilişkilerinde ön plandadır.
 
Hareketli yapısı, giyim tarzını etkiler. Spor ve rahat seçimler tercih etse de çift karakterli özelliği onu giyim konusunda da değişken yapar.
 
YENGEÇ
İdeal renkleri; beyaz, gümüş, uçuk gridir. Nazik, sakin, çekingendir, gösterişi sevmez. Duygusal ve romantiktir, sade giyinir. Açık ve pastel renkli romantik iç çamaşırları onunla uyum sağlar.
 
ASLAN
İdeal renkleri; lame ve doredir. Burçların en ateşlisi aslan en iyi iç çamaşırı müşterisidir. Lükse ve zevkine son derece düşkündür, giyim kuşamında da cesur seçimler yapar. Taşlarla süslü dikkat çekici ürünler onların en beğendikleridir. Aslan için “iç giyimi, dış giyime taşımak” çekici bir fikirdir. Ceket içine giyilecek büstiyer veya dantel bir sütyen onu çok mutlu eder.
 
BAŞAK
İdeal renkleri; krem, uçuk sarı. Her şeyin en iyisini ister. Bu nedenle çok zor beğenir. Alışverişte bile planlıdır. Çarşıya çıkıp rastgele bir şey satın almaz. Zevkli olan başak, renk uyumu konusunda ise eşsizdir.
Sade kıyafetlerden hoşlanan başak için iç çamaşırı alışverişlerinde hijyen konusu önemlidir. Nefes alabilen, vücudu rahatsız etmeyen kumaşlar tercih edecektir.
 
TERAZİ
İdeal renkleri; pembenin tonları, yavruağzı, pastel tonlar. Göze hitap eden her şeye düşkündür. Estetik merakı gelişmiştir. Pahalı kumaşlar ve kaliteli aksesuarlar tercih eder. Alışverişte kararsızdır.
 
Terazi, kıyafetleriyle uyum sağlayacak iç çamaşırları giymeyi sever. Ev kıyafeti olarak saten pijamalar, gecelik takımlar ve bunlara uyum sağlayan çamaşır takımlar, onlar için ideal seçimler olacaktır.
 
AKREP
İdeal renkleri; acı kahve, kırmızı, bordo ve siyah. Bir mekana girdiğinde bakışları üzerine çeviren bir cazibeye sahiptir. Kolay kolay kimsenin almaya cesaret edemeyeceği koleksiyon parçaları onların ilk seçtikleri arasındadır.
Yaşamın her alanında tutkulu olan akrep, bu cesaretini iç giyimine de yansıtır. Lüks ve gösterişi seven akrep için korseler, jartiyerli külotlar, seksi kombinezonlar uygun seçimlerdir.
 
YAY
İdeal renkleri; turkuaz, mor ve koyu mavi. Doğasındaki özgürlük arzusu, maceraya ve denenmemişi denemeye yönlendirir. Doğaya olan düşkünlükleri nedeniyle kumaşlarda çiçek desenlerini sever.
 
Çiçek desenli, doğayı ve doğallığı anımsatan iç çamaşırları onun seçimi olacaktır. Fantezileri zengin olan yay, iyi bir iç giyim müşterisidir.
 
OĞLAK
İdeal renkleri; nefti ve kahve. Minyon hatlara sahip olan oğlak burcunun doğal bir zarafeti vardır. Giydiğini iyi taşır. Şık ama rahat kıyafetleri tercih eder. Alışkanlıklarına bağlıdır. Gösterişten hoşlanmaz. İç çamaşırlarında da düz renk ve sade modellerden hoşlanır. Giyiminde daima kaliteyi tercih eder.
 
KOVA
İdeal renkleri, karışık renklerdir. Hayli güzel ve çekicidir. Çok akıllı olan kovanın farklı bir ışığı vardır. Kıyafet seçiminde çılgınlık yapabilir. Değişikliklere açık olduğu için özgün ve orijinal parçalardan hoşlanır. Özel tasarım ürünler, el yapımı aksesuar ve işlemelerle süslü parçalar, kova için kıyafet ve iç çamaşırı seçimlerinde tercih sebebidir.
 
BALIK
İdeal renkleri; deniz mavisi, bebe mavisi ve orta yeşil tonlarıdır. Cömertliği, hassaslığı ve şefkati ile tanınır. Düşler burcunun insanıdır, iç dünyası çok renklidir. Alacalı ve güzel şeylere zaafı vardır. Onun için önemli olan şıklık değil süstür.
 
Renkli, ışıltılı, pırıltılı şeyler ona zevk verir. Değerli taşlara, mücevherlere düşkündür. Doğaya düşkünlüğünden dolayı çiçek desenli iç çamaşırlarından hoşlanır. Saten, kadife, ipek ve kürk gibi kumaşlarla kendini mutlu hisseder.

İç Giyim Alışverişinin Püf Noktaları

Tarih: 21 Mart 2014

İç giyim ürünlerinizi internet üstünden alırken dikkat etmeniz gerekmektedir.İç giyim ve daha fazlasına yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.
 
En çok kullandığımız kıyafetlerden olan iç giyim çeşitlerini alırken dikkat etmemiz gereken belki başlı noktalar vardır. İç çamaşırlarını alırken dikkat edeceğimiz noktaları sizler için aşağıda paylaşıyoruz.
 
iç giyim alışverişi
 
En önemli ve en kritik olan nokta kesinlikle ve kesinlikle “bedene uygun, kesimi rahat, dar olmayan iç çamaşırı giyilmeli” ve bu giysiler tercih edilmelidir.
•    İç çamaşırları yüzde 100 pamuklu örgü kumaştan üretilmiş olmasına dikkat ediniz.
•    Pamuklu iç çamaşır kullanılmalı, özellikle çamaşırın ağ kısmı mutlaka pamuklu olmalıdır.
•    Sentetik kumaştan imal edilmiş iç çamaşırları tercih edilmemelidir. Hem hijyen ve hemde konforunuz için bu önemlidir.
•    Alacağınız iç çamaşırının kumaşlarının yumuşak ve esnek olmasına dikkat ediniz.
•    Külot çeşitlerinden olan slip, bikini, tanga gibi çamaşırların lastikleri aşırı sert ve aşırı yumuşak olmamalıdır.
•    Çamaşırın üzerindeki dikiş, esneyen tipte zincir dikişi olmalıdır. Mümkünse dikişsiz iç çamaşırlarını tercih ediniz.
•    Çamaşır aşırı derecede beyaz olmamalıdır. Zira aşırı beyazlık kumaş içi dokusuna zarar verebilir.
•    Kendini kanıtlamış, kalitesinden taviz vermeyen, güvenilen ve bilinen iç giyim markaları tercih edilmelidir.
•    Özellikle vajinal enfeksiyonu olan kadınlar tamamıyla pamuklu iç çamaşırlarını tercih etmeli ve mümkünse etek giymeli.
•    Sağlığınız için göğüsleri sıkıştıran sütyen modellerinden kaçınılmalı, bedene ve vücut yapısına uygun sütyenler kullanılmalıdır.
•    Özellikle de yaz aylarında naylon içeren iç çamaşırlarından uzak durulmalıdır. Çünkü terleme nedeniyle oluşan mantar enfeksiyonları özellikle yaz aylarında artış göstermektedir.
•    Dar iç çamaşırları havalanmayı engelleyerek, mikroorganizmaların artmasına sebep olabilir. Islak mayo veya nemli iç çamaşır da bu enfeksiyonu artırır.
Hamilelik Dönemi ve Doğum Sonrası İç Giyim Tercihi
Özellikle de hamilelik döneminde vücut yapımızda hızlı değişimler gözlenmektedir. Bundan sebepte hamilelik döneminde iç giyim tercihlerinizi çok daha iyi irdelemelisiniz. Bu hem sağlığınız ve hemde rahat bir hamilelik dönemi geçirmeniz için gereklidir.
•    Gebelik döneminde sütyen ölçüsü çok sık değiştiğinden, bu dönemde uygun ölçüde sütyen kullanımına daha çok dikkat edilmeli.
•    Gebeliğin son aylarında göğüs uçları hassaslaştığından, sentetik ürünlerden kaçınılmalıdır
Doğum sonrası dönemde bedene uygun emzirme sütyeni alınmalı, meme uçlarından süt gelebileceğinden, göğüs pedi kullanımına özen gösterilmelidir. Meme ucunun tahriş olmaması için pamuklu çamaşır giyilmesi ise önemli bir noktadır.

Limonlu su içmek için sizlere 8 neden

Tarih: 20 Mart 2014

Limonlu su içmek için sizlere 8 neden sunacağız. 
 
1. Cildinizi temizler
 
Su içmek kendi başına vücudunuzu toksinlerden arındırır ama içine C vitamini eklendiğinde kanınızdaki toksinleri de temizlenir ve cildiniz kızarıklıklardan ve ince çizgilerden kurtulur.
 
2. Ph seviyenizi düzenler
 
Ph seviyenizi düzenlemek sizi pek çok hastalığa karşı korur.
 
3. İmmün sisteminizi güçlendirir
 
Limonun içindeki potasyum kan basıncını düzenler, beyni uyarır ve soğuk algınlığı ile savaşır.
 
4. Kilo vermenizi sağlar
 
Limonlu su içmek yemek aşermenizin önüne geçer, metabolizmanızı güçlendirir ve şişkinliğinizi atmanızı sağlar.
 
5. Yorgunluğunuzu yok eder
 
Limonlu su midenizi sakinleştirir ve antiseptik işlevi görerek detoks yapmanızı sağlar.
 
6. Nefesi tazeler
 
Limonlu su, sigara, baharatlı yemek dolayı kötü kokan nefesinizi tazeler.
 
7. Beynin ve sinir sistemininin daha hızlı çalışmasını sağlar
 
İçeriğindeki potasyum sayesinde depresyonunuzdan kurtulmanızı, unutkanlığınızı atmanızı ve beyin sisinin ortadan kalkmasını sağlar.
 
8. Solunum problemlerinize yardımcı olur
 
Eğer solunum yollarınızda probleminiz varsa, limonlu su sizin için ideal içecektir! Limon, antibakteriyel özelliği sayesinde göğüs enfeksiyonlarınızdan kurtulmanızı ve öksürüklerinizin rahatlamasını sağlar.

DOĞRU GİYİNMENİN PÜF NOKTALARI

Tarih: 19 Mart 2014

Kısa boy, dar omuzlar, geniş kalçalar...Herkesin bir kusuru var! Önemli olan bunları gizlemenin yolunu bilmek.
 
KISA BOYLUYSANIZ... 
Pantolon: Eğer vücudunuzun üst kısmını uzun göstermek istiyorsanız düşük belli pantolonlar tercih etmelisiniz. Bacaklarınızı olduğundan uzun göstermek için ise yüksek belli ve düz inen pantolonlar seçin. Kontrast renklerden ve iri desenlerden kaçının. Canlı renkleri üstünüzle aynı tonlarda olmak kaydıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
 
Ceket ve gömlek: Fazla uzun veya belde biten kısa ceketlerden kaçının. Bele oturan ve kalça hizasında kalan modeller seçin. Düşük belli bir pantolon giymek istiyorsanız üzerine saçaklı, püsküllü veya payetli bir gömlek kullanabilirsiniz. Altla üst arasında renk kontrastları yapmayın, illa bir kontrast yapmak istiyorsanız, kumaş türü kontrastları uygulayın: ipek bir elbise üzerine jean ceket gibi. 
 
Elbise: Tek renk ve düz kesim elbiseler silueti daha uzun gösterir. Ayrıca kadınsı ve seksi kesimleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etek boyu baldırların ortasına hatta topukların hemen üstüne kadar inebilir.
 
ŞİŞMANSANIZ... 
Pantolon: Pantolonlarınızı mümkün olduğunca krep gibi dökümlü kumaşlardan seçin. 
 
Üst: Özellikle pantolon üzerine, bacaklarınızın üst kısmına dek inen uzun tunikler giyin. Göz alıcı, dikkat çekici büyük desenler yerine tek renk ve koyu tonları tercih edin. Dekolte kullanmaktan kaçınmayın ama kalın ve belinizi saran kemerlerden Kaçının!
 
Ceket: Dökümlü kumaşlardan olanları tercih edin; mümkünse önünü iliklemeden giyin. Ceketlerinizde büyük vatkalar yerine daha küçük, omuzlarınızı hafifçe yükseltecek vatkalar kullanın. 
 
Elbise - etek: Asla vücudunuzu sarmamalı: streç kumaşlara veda edin! Vücuda yapışmayan, uçuşan kumaşlar idealdir. Renk olarak daha çok tek renk ve koyu tonlar kullanın. Emprime seviyorsanız minik desenlileri tercih edin. Etek boyu baldırlarınızın hemen altına dek inmeli; daha uzun boylar da rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 
GENİŞ KALÇALIYSANIZ... 
Pantolon: Geniş pantolonlarla kalçalarınızı kamufle etmeye çalışmayın. Dökümlü kumaştan dikilmiş, düz kesim pantolonlar giyin. Her zaman koyu ve tek renk tercih edin. Asla ve asla tayt giymeyin! 
 
Üst: Üstünüz ince ve kalçalarınız genişse, vücudunuzdaki bu farkı yok etmeniz gerekiyor. O halde, dikkati vücudunuzun üst kısmına çekecek tarzda gömlek, kazak, tişört vb. giymekte tereddüt etmeyin. Çiçekler, geometrik şekiller, karışık renkler, hatta büyük aksesuarlar kullanın, minik dekolteler uygulayın. Göz ve dudak makyajına ağırlık verin. 
 
Elbise - etek: Eteklerinizde dökümlü kumaş ve nötr renkler (siyah, gri, bej gibi) kullanın. Verev kesim ve büzgülü modellerden kesinlikle kaçının. Bel oyuğu kalçanın hemen üzerinden başlayan kesimler tercih edin. Elbisede dikkat etmeniz gereken nokta, göğüslerinizi belirginleştirmek, kalçanızı ise saklamaktır. En doğru model, bel hattı olan ama bele fazla oturmayan, kalça yuvarlağını çıkarmayan düz kesimlerdir. Diz altı etek boyu en ideal olandır.
 
BOYUN DEKOLTESİ 
Boynunuz uzunsa, her tarzı uygulayabilirsiniz. Özellikle, yuvarlak açılmış dekolteler ve boyna bağlanmış küçük bir fular çok hoş duracaktır. 
 
Boynunuz kısaysa, “V” yakalı bluzlar veya “V” açılmış dekolteler tercih edin; boynunuz daha uzun görünecektir. Fular kullanmamaya çalışın; boynunuzu iyice kısaltıp omuzlarınıza gömülmüş gibi gösterir. Bunun yerine omuzlarınıza bir şal alın; böylece “V” dekolteniz de kapanmamış olacaktır.
 
OMUZ DEKOLTESİ 
Omuzlarınız kareyse, asimetrik omuz dekolteli veya kolsuz kıyafetler seçin. 
 
Omuzlarınız yuvarlaksa, ince askılı giysiler sizin için idealdir. 
 
Omuzlarınız düşük ve darsa, reglan kollu kıyafetler giymeyin. Omuz başlarını ortaya çıkaran, derin kol oyuğu olan giysiler omuzları daha geniş gösterir.
 
AYAKKABI SEÇİMİ 
Topukta esas, kıyafetin etek uzunluğudur. Diz ve diz altı hizasındaki bir etek uzunluğuyla 7 cm.den uzun bir topuk giyilebilir. Mini bir etekle daha alçak topuk kullanmak gerekir. 
 
Şişmansanız, vücudunuzla oransızlık yaratmamak için yüksek topuktan kaçının, orta boy topuk idealdir. 
 
Kısa boyluysanız, yüksek ve ince topuk vücudunuzda dengesizlik yaratır, eğri ve kambur bir görünüm verir. 5-6 cm.lik bir yükseklik yeterlidir. 
 
Uzun boyluysanız, yine de çok düz ayakkabılar seçmeyin. Az da olsa biraz topuk siluetinize çekicilik katacaktır.
 
TEN VE SAÇINIZA En uygun renkler
BUĞDAY TEN-SARI SAÇ 
En uygun renkler
Toz pembe, bebek mavisi, gri-mavi, lila, açık mor, açık yeşil ve nane yeşili
 
Kaçının!
Elektrik mavisi ve koyu kırmızı yüzünüze yakın kullanmanız halinde çok sert bir etki yaratır.
 
AÇIK TEN-SARI SAÇ 
En uygun renkler
Toz pembe, bebek mavisi, gri-mavi, lila, açık mor, açık yeşil ve nane yeşili. 
Kaçının!
Elektrik mavisi ve koyu kırmızı yüzünüze yakın kullanmanız halinde çok sert bir etki yaratır.
 
AÇIK TEN-KIZIL SAÇ 
En uygun renkler
Yeşilin açık tonları ile saman sarısı, kavuniçi, kayısı rengi, mercan ve gri-mavi. 
Kaçının!
Toprak sarısı ve haki -yüzünüze yakın kullanmanız halinde- teninizdeki ışıltıyı alır. 
 
AÇIK TEN-KAHVERENGİ SAÇ 
En uygun renkler
Yeşilin açık tonları ile saman sarısı, kavuniçi, kayısı rengi, mercan ve gri-mavi. 
Kaçının!
Toprak sarısı ve haki -yüzünüze yakın kullanmanız halinde- teninizdeki ışıltıyı alır. 
 
KOYU TEN-SİYAH SAÇ 
En uygun renkler
Pembe ve mavinin tüm tonları ile mor ve siyah. 
Kaçının!
Kiremit kırmızısı, tunç ve doreli renkler sarı içerdikleri için saç ve ten renginizi donuklaştırır.
 
AÇIK TEN-SİYAH SAÇ 
En uygun renkler
Pembe ve mavinin tüm tonları ile mor ve siyah.
Kaçının!
Kiremit kırmızısı, tunç ve doreli renkler sarı içerdikleri için saç ve ten renginizi donuklaştırır. 
 
BUĞDAY TEN-KAHVERENGİ SAÇ 
En uygun renkler
Kırmızı ve yeşil tonları ile kavuniçi, kiremit rengi, doreli bej, toprak sarısı ve turkuaz. 
Kaçının!
Maviye çalan tonlar, fuşya, duman grisi gibi renkler içlerinde dore tonları barındırmadıkları için saç ve ten renkleriniz için fazla soğuk.
 
İŞ HAYATINDA GİYİM 
KIYAFET SEÇİMİ 
Çalışan bir kadınsanız biraz erkek egemen bir ortamdasınız demektir. Bu durum asla kadınca giyinmenizi engellememeli, kadınlığınızı gölgelememeli. İş hayatında giyinmenin altın kuralı, iş kolunuzun geleneklerine uygun ama kendinizi yansıtan bir tarz belirlemenizdir. İşinize ciddiyetle yaklaşımınızı ve becerinizi vurgulayacak zarif, temiz, uyumlu ve iyi dikilmiş kıyafetler seçin. Etek, pantolon takımlar, gömlekle kombine edilmiş etek ve pantolonlar, düz kesim elbiseler ideal olanlardır.
Hoşunuza gitmeyecek bir konuma düşmemek için çok kısa etekler, vücudunuza yapışan kıyafetler ve derin dekolteler kullanmayın.
 
RENK PALETİ 
Çok canlı renkler seçmeyin ama kendinizi gri tonları içine de hapsetmeyin. Evet, gri, iş hayatında çok alışıldık ve ağırlık veren bir renk ama aynı etkiyi bırakabilecek başka renkler de var. Yeşil, bordo, lacivert, siyah, kahverengi, bej, toprak tonları ve lâl gibi renklerle gardırobunuzu çeşitlendirin. 
 
AKSESUARLAR 
Her detayı düşünün! Ayakkabılarınız topuklu veya topuksuz olabilir ama mutlaka temiz ve cilalı olmalı. Çantanız hem kıyafetinizle uyumlu hem de çalıştığınız iş koluna ve konumunuza uygun olmalı: boncuklu bir çanta ile bankacılık sektöründe çalışmanız pek uygun olmaz! Abartısız ve zarif takılar kullanın; ama annenizin inci kolyesi ile de kendinize olduğunuzdan daha yaşlı bir hava vermeye çalışmayın! 
 
MAKYAJ 
Canlı renklerden, koyu ve yoğun uygulamalardan mutlaka kaçının. Sade ve doğal bir makyaj yapın: gözlere hafif gölgeler, 2 kat rimel, biraz allık ve ruj. 
 
SAÇ 
Saç, genel görünümde son derece etkilidir. Asla yağlı, kirli ve boyası gelmiş bir saçla işe gitmeyin. Rahat etmek için saçınızı toplayın; böylece sürekli düzeltmek zorunda da kalmazsınız. Kibar, kıyafet renginizle uyumlu tokalar tercih edin: payetli kelebek tokaları günlük hayatınıza bırakın! 
 
PARFÜM 
Asla ağır kokular kullanmayın. Hafif, çiçeksi aromalardan yapılmış parfümleri tercih edin. Parfümünüzle banyo yapmayın, az sıkın, gerekirse tazelersiniz. 
 
YANINIZDA BULUNDURUN! 
Ne olur ne olmaz diyerek el çantanızda bulundurmanız gerekenler:
yedek bir çift çorap 
küçük bir ayakkabı cila süngeri 
iplik ve dikiş iğnesi 
diş fırçası ve macunu 
saç fırçası 
törpü 
kağıt mendil 
ve elbette makyajınızdaki parlamaları rötuşlayacak hafif bir pudra, dudak boyanızı gün içinde tazelemek üzere rujunuz ve parfümünüz. 
 
HATIRLATMALAR 
Kendinizi sevin, kendinize güvenin ve gülümseyin. Gülümseyen bir yüz, aydınlık bakışlar ve güvenli bir tutum sizi her zaman olduğunuzdan daha şık ve bakımlı gösterecektir. 
 
Yürürken de otururken de dik durmaya özen gösterin. 
Giysileriniz temiz ve ütülü olsun. 
Renk uyumuna dikkat edin. Küçük aksesuarlarla kıyafetlerinizi hareketlendirin.
İçinde rahat olmadığınız giysiler ve ayakkabılar giymeyin. 
Ayakkabılarınızı sık sık temizleyin ve cilalayın. Topuğu yenmiş, deforme olmuş ayakkabılar giymeyin.
Saç, el ve tırnaklarınızdaki bakımsızlık şıklığı zedeleyen unsurlardır. Saç boyanıza ve temizliğine dikkat edin, el ve tırnaklarınıza özen gösterin. 
Takılarınız hem kıyafetinizle hem de birbirleriyle uyumlu olmalı. Sarı ve beyaz takıları bir arada kullanmayın (altın bir kolye, gümüş küpeler gibi). Ağır takılarla daha hafifleri de bir arada kullanmayın (boncuk bir bilezik ve pırlantalı bir yüzük gibi) 

Göğüs bakımı nedir?

Tarih: 18 Mart 2014

Her kadın göğüs estetiğinin zamanla kaybolmasından çok tedirgin olur. Dar iç çamaşırı seçerek dik tutmaya çalışır...
 
Oysa göğüsler hormonların ilk faaliyetiyle büyümeye başladıklarında bile kalıtımsal olarak ilk çatlaklarını oluşturabilirler.
Derinin elastikiyetini destekleyen kremler kullanmak için ergenlik çağı doğru bir dönemdir. (Genç kızınız varsa anne olarak göreviniz ona doğru sutyen seçmek ve hızlı bir büyüme ile vücutta çatlaklar oluşmaya başladıysa elastikiyet artırıcı kremler almaktır))
 
Bedeninizin yağ ve meme bezlerinden oluşan bu organında kas yoktur. Boynunuzdan çene altından başlayıp bele kadar inen deri üzerinde asılı dururlar.
 
Dolayısıyla göğsün sarkmasında bu derinin gevşemesi rol oynar. Hamilelikte genişleyen ve sonrasında küçülen göğüs elastikiyet kaybeder, zamanla deri yenilenmesi yavaşladıkça, hücrelerdeki eskime göğüs derisi üzerinde de görülür ve diriliğini kaybetmiş, dokusu yumuşamış göğüsler oluşur.
 
Sarkmayı geciktirmek için yapmanız gerekenleri aşağıda bulacaksınız ama en önemli konu: Doğru sutyen seçimidir!
Doğru sutyen seçmeniz göğüs bakımının ilk gereğidir.
Bunun için elinize bir mezura alın göğüs üstünden, en geniş yerinden sıkmadan ölçün, bir de göğüs altından ölçü alın. Şimdi küçük rakamı büyük rakamdan çıkarın.
 
Eğer aradaki fark 14/16 cm. ise B cup sutyen seçmelisiniz.
 
Fark 16/18 cm arası ise C cup,
 
Fark 18/20 cm. ise D cup,
 
Fark 20/22 cm. ise DD cup ,
ve
Fark 22/24 cm. ise E cup ölçülerinden sutyeninizi almalısınız.
 
Bu teknik bilgi göğüs sağlığının ve sırt ağrılarının temelini işaret eder. Sutyenin temel görevi göğsü taşımaktır.
 
Bu da yerçekimine karşı koymasını ve geç sarkmasını sağlar.
Sırt ağrısı yapıyorsa askıları doğru ayarlanmamıştır, kambur durursunuz, nefes almanız kısıtlıdır ve kan dolaşımını bozarsınız.
 
Fazla dar sutyen giymek zaman içinde sırttan geçtiği bant yerinde yağ toplanması yapar.
Tıpkı külot ve düşük bel pantolonların sürekli kestiği hattan vücudun deforme olmaya başlaması gibi...
 
...Altı balenli sutyenler, büyük göğüslerin ağırlığını deriden alıp askılara vermek için kurulmuş bir destektir.
Askı boyu ne çok yukarı çekik ne de çok gevşek olmayacak şekilde ayarlanarak yer çekimine karşı deri elastikiyetinin zorlanması önlenmiş olur.
 
SARKMAYA KARŞI NASIL ÖNLEM ALIRSINIZ?
 
* Spor yaparken, hoplayıp zıplarken koşarken mutlaka sutyen giyin. Kendi ağırlığıyla derinin elastikiyetini zorlamasına izin vermeyin.
 
* Sıcak suyla banyo yapmaktan, saunalardan, hamamdan sakının. Kese, peeling gibi derinin yüzeyinde bastırılarak yapılan işlemleri dokuyu çekiştirmeden ve en nazik hareketlerle yapın.
 
* Üstsüz güneşlenmeyin. Dekolteyi yüksek faktörlü koruyucularla, güneşin derinin elastikiyetini zedeleyen ışınlarından koruyun.
 
* Tazyikli soğuk su masajının göğse dirilik sağladığını unutmayın. Duştan çıkmadan önce birkaç dakika dairesel hareketlerle, dayanacağınız serinlikte su tutun.
 
* Derinizi sağlıklı tuttuğunuz sürece göğüs diriliğini de sağladığınızı biliyorsunuz. Sıkılaştırıcı ve göğüs derisini nemlendiren özel bakım ürünlerini 25–28 yaşlarından itibaren kullanmaya başlayın.
 
* Göğüs güzelliğini önemsemek için hamilelikteki büyüme ve sönme durumunu beklemeyin. Bakım yapmak için sarkmasını veya çatlaklar oluşmasını beklerseniz alacağınız sonuçlar pek tatmin edici olmayabilir.
 
* Banyo çıkışlarında dirilik koruyucu tonik ve kremlerden kullanın.
 
* Spor yapın. Sırt, üst kol ve omuzları geliştiren her hareket göğüs diriliği üzerinde de etkilidir.
 
* Diyet yaparken göğüslerin de hacim kaybettiğini göz önüne alarak göğüs bakım kürlerini uygulayın.
 
* Yüzün, halı silin, cam silin, kürek çekin, barfiks yapar gibi kendinizi yukarı çeken kol hareketleri yapın.
 
* Sarkma, çatlaklar, büyültme için enstitülerde (elektrik akımlarından yararlanarak aktif maddelerin çabuk nüfuz etmesini sağlayan) etkili programlardan destek alabilirsiniz. Ancak sadece belli bir kür yapıp bırakmanız, evde destekleyici bakım ve egzersizlere davam etmemeniz kalıcılık sağlayamaz.
 
GÖĞÜS EGZERSİZLERİ
 
* Ellerinizi göğüslerin önünde, alkışlar gibi avuçları birbirine yapışık tutun. Ellerinizi sıkın, 3–5 saniye sıkı tutun bırakın... Tekrarlayın.
 
* Duvara bir metre kadar mesafede, yüzünüz duvara karşı durun. Ellerinizi avuçlarınız duvara yapışacak şekilde koyun.
Ayaklarınızı yerinden oynatmadan duvarı itin kendinizi geri atıp tekrar duvara düşerken avuçlarınızı koyun...
Bu itme hareketiyle boyun, kol ve göğüs altından uzanan kaslarınızın hepsi çalışacaktır... Tekrarlayın
 
GÖĞÜS ÇATLAKLARI
 
Sıkılaştırıcı ve toplayıcı serum, göğüs maskeleri, diriliği sağlayan tonikler, yosun özleri, vitaminler ve aktif maddelerle bakımlar, mutlaka görünümü üzerinde olumlu sonuçlar almanıza yardım edecektir. Ancak çatlaklar oluştuktan sonra giderilmesi mümkün olmayan deri hasarlarıdır.
Kim size çatlağı "yok edeceğini" vaad ediyorsa bilin ki doğru değildir..Çatlak YOK OLMAZ!
 
Göğüs bakım kozmetiğinizi sabah akşam düzenli kullanmanız içeriklerin etkisini gösterebilmesi ve gözle görülür sonuçlar almanız için çok önemlidir. Bir iki kez sürülüp, ertesi sabah Venüs olarak uyanmanızı sağlayan ürün henüz bulunmamıştır!
 
GÖĞÜSÜ HAPLAR NASIL BÜYÜLTÜR?
 
Göğüs dokusunun büyümesine ve genişlemesine yardım eden bitki özleri ve hormonlar içeren krem ve haplar var.
Tıpkı ergenlikte hormonal uyarı ile sertleşen ve dolgunlaşan göğüslerin östrojen algılamasıyla büyümesi gibi etki eder. Bir nevi annelik bezlerinin harekete geçmesidir... (Fitoöstrojen bitkisel bir hormondur)
 
Diyet yaptıktan sonra, çocuk sütten kesildikten sonra "içi boşalmış" gibi duran göğüslerin, hacim olarak büyümesini sağladığından, derinin altındaki boşluk "bezlerin şişmesiyle" doldurulduğundan, dirilik sorunu da kalmamış oluyor.
 
Hap veya kozmetik büyütücü alırken içeriğine bakmanızı ve hormonal bir katkı konusunda yine de içinizin rahat etmesi için doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyorum.
 
GÖĞÜS DİKLEŞTİRMEK İÇİN NE YAPILIR?
 
Ginseng, soya gibi doku yenileyici canlandırıcı özler içeren dolgunlaştırıcı ve dikleştirici kremler ve göğsün altındaki yağ dokusunu çoğaltmaya yönelik aktif yağlar içeren jellerden de faydalanabilirsiniz.
Jel yapıda olanlar ve temel yağlar içerenler deriyi anında gerginleştirdiğinden, dekolte giyeceğiniz bir davet, yahut düğün gecesi için size acil çözüm de getiren kozmetiklerdendir.
 
Anında etkisi görülür ve uzun süreli kullanımda kolajen üretimini tetiklediğinden diriliğin kalıcı olmasına da yardım eder.
Göğüs etrafına, alttan başlayarak dairesel hareketlerle komple emilene kadar sürülür. Kuruması beklenir.
 
Göğüsün üstünden çekerek yukarı yapırştıran şeffaf bantlardan da yazın tişört giyerken faydalanabilirsiniz.(Liftys Göğüsleri Kaldıran Görünmez Sutyen)

Iç giyim hakkında faydalı bilgiler

Tarih: 17 Mart 2014

Sütyen
 
Sütyen alırken birkaç noktaya dikkat etmek şıklığınız ve rahatınız için çok yaralı olacaktır.
 
Sütyeninizi yeni aldığınızda en uç agrafta (klipste) rahatsanız sorun yok demektir. Sütyenler kullandıkça gevşerler. İlerde sütyeniniz gevşedikçe daha yakın agraflara takabilirsiniz. 
Sütyen almadan mutlaka doğru beden ölçünüzü bildiğinizden emin olun. Doğru beden ölçünüzü bulmak için tıklayınız
Göğüsleriniz sütyen kabından taşıyorsa beden ölçünüzde bir hata var demektir. Göğüslerin sütyenin üst kısmından kontrolsüz olarak dışarıya doğru bombe yapacak şekilde taşması hoş bir görünüm oluşturmaz. 
Sütyeninizin arka bantı yere paralel olarak sırtından geçmelidir. Eğer bu bantı yukarıda kalıyorsa askılar olması gerektiğinden daha kısa ayarlanmış ya da sütyen üzerinize göre değil demektir. 
Sütyenin bedeninin size uygun olup olmadığını gösteren bir diğer işaret de, askılar ile vücudunuz arasında kalan boşluktur. Doğru sütyeni giydikten sonra askılar ile vücudunuz arasına parmağınızı geçirip rahatça hareket ettirebilirsiniz. Yeterince uzun olmayan askılar omuzlarda iz ve kızarıklık yapar. Ayrıca bu sütyenler ile rahat edebilmek için vücudun gün boyunca öne doğru kasılması, sırt ağrılarına neden olabilir. Eğer sütyenin askılarını kendinize göre ayarlayamıyorsanız, bu sütyen bedeninize uygun değildir. 
Regl öncesi dönemde normal dönemlerde giyeceğiniz sütyenleri almayın. Memelerinizin bu dönemde büyümesi, normal dönemlerde giyemeyeceğiniz sütyenlere sahip olmanıza yol açabilir. Aslında doğrusu kadınların bu iki farklı dönem için ayrı ayrı sütyenlere sahip olmasıdır. Kendinize regl dönemleri için normal bedeninizden farklı bedende bir ya da iki sütyen almanızı öneririz. 
Göğüslerinizin dolgun görünmesi için 'push-up' denilen içten dolgulu sütyenleri tercih edebilirsiniz. Bu tip sütyenlerin dolguları günümüzde sıvı, hava ve pamuk gibi çeşitli malzemelerle oluşturulmaktadır. Beğendiğiniz birini seçmekte serbestsiniz; hepsi hemen hemen aynı rahatlıktadır. Ancak sıvı dolgulu push-up'ların göğsün kendi dokusuna daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. 
Eğer sütyeninizin agraflarının arkada olması sizi zorluyorsa ya da biraz değişiklik ve pratiklik arayışındaysanız önden agraflı yani önden açılan sütyenleri deneyebilirsiniz. 
Genel olarak şöyle de bir saptama yapabiliriz; aldığınız sütyen rahatsa ve sizce güzel gözüküyorsa sorun yok demektir 
 
 
BELLİ OLMAYAN SÜTYEN
 
Aynı pantalon ya da eteklerin üstünden külotların belli olmasının hoş bir görüntü olmaması gibi sütyenlerde bazen giysilerin altından güzel olmayacak şekilde belli olur. 
 
Çoğu kadın içgiyimiyle ilgili ipuçlarının dışarıya verilmesinden haklı olarak hoşlanmaz.
 
Bu sorunun çözümü öncelikle bedeninize uygun ölçüde sütyen almaktır. Özellikle dış giysiniz dar ve ince kumaşlıysa dantelsiz düz sütyenler daha az belli olacaktır. 
İç çamaşırı teknolojisi microfiber adında yeni sayılabilecek bir yumuşak kumaş üretmiştir. Özellikle gizli dikiş tekniği ile üretilmiş microfiber sütyenler giysilerin altından daha az belli olmaktadır. 
Bir başka yenilik 'seamless' adı verilelen teknoloji ile üretilmiş çamaşırlardır. Tamamen dikişsiz olarak üretilen bu esnek çamaşırlar vücutla tam bir uyum sağlar. 
Ayrıca sütyen gibi kaldırıcı ve toplayıcı özelliğe sahip balenli atletler de giysilerin altında belli olmadan arzuladığınız rahatlığı ve şıklığı size sağlar
 
Doğru sütyen kullanıyormusunuz?
Yaz ayları gelince kadınların gardıropları incecik elbiseler, şifon bluzlar ve daracık üstlerle dolmaya başlayınca; iç çamaşır seçimi büyük önem kazanıyor. Ancak yapılan araştırmalar kadınların yüzde 70'inin sutyen ölçülerini ve kendilerine uygun modeli bilmediklerini gösteriyor. Yanlış sutyenleri kullanmak estetik olarak kötü bir görüntü oluşturduğu gibi çeşitli sağlık sorunlarına da davetiye çıkarıyor. Bu yüzden kadınlar için doğru sutyen ölçüsünü belirlemek büyük önem taşıyor. Sutyende iki farklı ölçü bulunuyor: A-B-C diye giden göğüs cup'ının ölçüsü; 75-80-85 diye artan ise göğüs kafesi çevresinin ölçüsüdür Bir beden büyültülebilir
Göğüs şeklinin ve hacminin yaş ilerledikçe değiştiğini de unutmamak gerekir. Bu yüzden sutyen ölçüsü zaman zaman gözden geçirilmeli... Çünkü doğru sutyen kullananların göğüsleri deforme olmuyor. Ayrıca balenli sutyenler sarkmayı önlüyor.
 
Küçük göğüslü kadınlar; dolgun bir görüntü istiyorlarsa cup'lı ya da silikonlu modelleri tercih etmeliler. Ancak doğal görünümden uzaklaşmamak için göğüsleri sadece bir beden büyük gösteren modelleri giymeliler. Bu tarz modelleri sevmeyenler ise normal sutyenin içine yerleştirilen 'tavuk göğsü' denilen ve göğse dolgun bir görüntü veren parçalardan faydalanabilir. İnce askılı ya da askısız sutyenler ise küçük göğüslüler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
 
Yanlış Sütyen
Göğüslerde meydana gelen sarkma, yumuşaklık ve deformasyonda bedene uygun olmayan sütyen kullanımının büyük etken olduğu bildirildi.
 
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemil Dalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kadınların yüzde 80’inin sütyen alırken yanlış ölçü kullandığını ifade etti.
 
Dalay, göğsü küçük olanların silikon destekli, çok büyük olanların ise bedenini tamamen saran ve rahatsızlık verecek kadar sıkan sütyen kullandığını ifade ederek, şunları söyledi:
 
"Göğsü derli toplu göstermeye çalışırken daha çok çirkinleştiriyorlar. Dar sütyen koltuk altlarında yağ birikimine neden oluyor. Sanki koltuk altında bir göğüs var gibi izlenim bırakıyor. Bunun yanı sıra göğsü dik tutmak için yukarı çekilen askılar omuz ağrılarına da yol açıyor. Dar sütyenden koltuk altı ve beden çevresinden taşan yağ birikintileri zamanla vücutta kalıcı şekil bozukluğuna yol açıyor." Kadınları, sütyensiz dolaşmama konusunda da uyaran Dalay, "Çünkü, tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler yer çekiminden daha fazla etkilenerek sarkar. Evde iş yaparken veya spor yaparken de sütyen çıkarılmamalı. Sadece gece yatarken çıkarılmasında sakınca yok" dedi.
 
Dalay, göğüs derisinin güneşin zararlı ışınlarından vücudun diğer bölümlerine göre daha fazla etkilendiğini, bu nedenle üstsüz güneşlenmeyi de önermediklerini belirterek, "Kadınlara sık kilo alıp vermeyi tavsiye etmiyoruz. Çünkü, kilodan dolayı büyüyen göğüs kilo verildiğinde tamamen sarkabiliyor" diye konuştu.
 
Dalay, kadınların beden çevresi ve göğüs çapını dikkate alarak sütyen seçmeleri gerektiğini, aksi takdirde göğüs estetiğinin bozulacağını, yumuşaklık ve deformasyon oluşacağını vurguladı.
 
Dalay, göğüs estetiğini korumanın en iyi yolunun da aşırı sıcak sudan kaçınmak olduğunu belirterek, "Sıcak su yerine ılık su ve ardından soğuk duş şoku yapılabilir. Bu durumda kılcal damarlar harekete geçecek ve göğüs dirilik kazanacaktır. Ayrıca, sürekli yüz üstü yatmamayı da öneriyoruz. Çünkü, yüzüstü yatışta vücut göğüse aşırı baskı yaptığından deformasyon daha hızlı görülür" dedi.
 
Göğüs için en ideal sporun da yüzme olduğuna dikkati çeken Dalay, ancak, bazı göğüslerin ne kadar özen gösterilirse gösterilsin genetik yapıdan dolayı mutlaka estetik ameliyata ihtiyaç duyulacağını kaydetti
 
Jartiyer
Jartiyer kullanırken öncelikle içine hava geçirmeyen sıkı naylon külotlu çoraplara nazaran kendinizi daha ferah hissedeceğinizi söyleyebiliriz. Jartiyer kullanmak aslında sanıldığının tersine rahatsız ve zor değildir. Bir kaç pratik noktaya dikkat etmek size yepyeni bir giyim tarzının kapılarını açabilir. 
 
Külotunuzu her zaman jartiyerinizin üstüne giyin. Böylece külotunuzu çıkartmanız gereken durumlarda; örneğin tuvalette  jartiyerinizi çıkartmak zorunda kalmazsınız. Moda amaçlı iç çamaşırı fotoğraflarında hep jartiyerlerin külotların üstüne giyildiğini görürsünüz ancak bu giysinin daha iyi görünmesi içindir ve pratik yaşamda pek kullanışlı bir durum değildir. 
Dar giysiler ile jartiyer kullanmayın, bu tarz bir giyimde jartiyerinizin stripeları ve klipsleri giysinizden belli olur, bu hoş olmayan bir görüntüdür. Yine de külotlu çorap giymek istemiyorsanız 'stay-up' tarzı jartiyersiz de bacakta durabilen çorapları deneyebilirsiniz. 
Jartiyerinizi giydikten sonra stripeları çoraplara tutturmakta zorluk çekebilirsiniz. Bunun iki çözümü vardır; stripelar ayarlıdır, en uzun pozisyona getirin, klipsi çorabınıza tutturun ve ardından stripeları gerektiği kadar ayarlayarak kısaltın. Bir başka yol da jartiyerinizi giymeden klipslerini çoraplarınıza tutturmaktır. Oturun ve çoraplarınızı giyin, ardından jartiyerinizi giymeden klipslerini çorabınıza tutturun. Daha sonra ayağa kalkarak jartiyerinizi belinize bağlayın. İkinci metodun biraz daha pratik olduğunu söyleyebiliriz. Her defasında stripeların ayarıyla oynamak zorunda kalmazsınız. 
Jartiyerlerin farklı modelleri vardır, stripelar genelde dört tanedir. İkisi önde ikisi de yanlarda olur. Yan stripelar ender olarak bazen arkada olabilir. Jartiyerinizi giyerken öndeki stripeları kendi hizasında çorabınıza tutturun. Ancak diğerlerini yanda da arka da olsa mutlaka çorabınızın yan tarafına tutturun. Jartiyerinizin arka (ya da yan) stripeları arkanızda kalırsa, oturduğunuz zaman aşırı gerilmeden dolayı çoraptan ayrılabilir. Doğrusu, oturduğunuz zaman jartiyerinizin önde olmayan stripelarının bacağınızın yan tarafında kalmasıdır. 
Eğer jartiyerinizle birlikte dantelli bir jartiyer çorabı kullanıyorsanız jartiyerinizin klipslerini dantelin ince olduğu bölgelere takın. Böylece daha sağlam tutacaktır. 
Son zamanlarda jartiyer çoraplarının çoğu jartiyersiz de kullanabilmelerini sağlamak için stay-up olarak üretilmektedir. Bu model çorapların dantel kısımları şeritler halinde silikon tabakalarla kaplanmıştır. Ancak gerçek jartiyer çorabı silikonsuz olur. Eğer silikonlu bir çorabı jartiyerinizle kullanmak durumunda kalırsanız klipsleri çoraba tutturmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu durumda jartiyerinizin klipsini çorabın silikon şeritlerinin olmadığı ara kısıma tutturun, böylece daha sağlam duracaktır. 
Bir çok kadının jartiyerlerlerle ve jartiyerli iç çamaşırlarıyla sorunu kendilerine yakışmayacağı düşüncesinden başlar. Aslında jartiyerler kalın basenleri örtmek ve 'dikkati başka yere çekmek' için oldukça uygundur. Kilolu da olsanız asla bu tip çamaşırların size yakışmayacağını düşünmeyin, önce aşağıdaki önerilere bir göz atın...
 
Her zaman geniş yüzeyli jartiyerleri ya da jartiyerli büstiyerleri tercih edin. Bu tip çamaşırlar korse gibi toparlayıcı özelliğe sahiptir hem de örtücü olduğu için daha şık duracaktır. 
Bu çamaşırlarla kullanılacak çorabın tipi çok önemlidir. Son günlerde kullanışlı olmalarından dolayı daha yaygın bulunan 'stay-up' çoraplar sizin için uygun olmaz. Sebebi ise bu çorapların dantel kısımlarına kaplanan silikonların çorabın kumaşı kadar esneyememesidir. Bacaklarınız çoraptan taşmış gibi görünebilir. Bu durum da bacaklarınızın aslında olduğundan daha kalın gözükmesine yol açar. Doğru yol silikonsuz hatta dantelsiz jartiyer çoraplarını tercih etmektir. Bu çoraplar daha çok esneyebileceği için bacağınızın şeklini alır ve daha güzel görünmenizi sağlar. 
Genel bir yaklaşım olarak elinizden geldiğince koyu renkleri tercih etmenizde de fayda var. 
Genelde bu tip çamaşırların kendilerine yakışmayacağını düşünen kadınlar bu kuralları yerine getirerek sahip oldukları çamaşırları giyip aynanın karşısına geçtiklerinde artık yeni bir iç giyim tarzına geçiş yapmış olurlar..
 
Külot
Külot hijyen ve sağlık açısından her gün değiştirilmesi gereken bir giysidir. 
Giyilen giysiye göre külot seçimi yapılmalıdır. Rahat olmasına dikkat edilmeli,insanın tenini acıtmamalı, iz bırakmamalı ve çok dar olmamalıdır.
 
Özellikle yaz aylarında terleme ve fazla sürtünmeden dolayı kadınlarda tahriş egzamaları ya da vajinal enfeksiyonlar meydana gelebilir. Kullanılan çamaşırlar tamamen pamuk olmasa da, pamuk oranının yüksek olması gerekir. Ancak kişinin hiçbir şikayeti, herhangi bir maddeye reaksiyonu yoksa, naylon çamaşır da kullanabilir.
 
STRINGLER
 
G-String ya da kısa adıyla 'string' herhalde iç çamaşırı modasında son yıllara damgasını vurmuş bir külot tipi. 
 
Stringten önce özellikle defile mankenleri giysilerin görünüşünü bozmaması için külot giymiyorlardı. Fakat günlük yaşamda da herkesin sizin ne tip bir külot giydiğinizi farketmesi ya da arkanızdan bakanların külotunuzun göze çarpan kenarlarıyla karşılaşması hoş bir görüntü değil elbet. String külotlar bu noktatada kadınların imdadına yetişti. Hem de müthiş bir estetik form yaratarak. 
 
String külotların sağladığı şıklık, külotun dışarıdan belli olan kısımlarının popo kıvrımlarının içine gizlenmesinden kaynaklanır. String külot giydiğiniz takdirde pantolon ya da eteğiniz ne kadar dar ya da ince olsun 'külot kenarı izi görünmesi' sorunu ortadan kalkar. 
 
Artık günümüzde string külotlarla kullanılabilen pedler de olduğu düşünülürse günlük kullanımda rahatça kullanılmamaları için pek sebep kalmadığı söylenebilir. 
 
String külotların günlük kullanım için pamuklu kumaştan modelleri olduğu gibi daha özel çamaşırlar için saten ve dantelli kumaşlardan üretilenleri de vardır.
 
Yüksek belli kesim olanları göbekli insanlarda tercih edilmelidir. Geniş olması göbeği ve basenleri sarması açısından avantajdır.
 
Düşük belli, ince g-stringleri genelde göbeksiz ve zayıf insanlar tercih etmelidir.
 
Tüm bunlara ek olarak string külotların kalçalara hoş ve çekici bir görünüm kazandırdığı da bir gerçek.
 
 
SLIPLER
 
Normal kesim ve yanı dar külotlar günlük olarak kullanılabilecek rahatlıktadır.
 
Giysilerin altından belli olmaması açısından tamamen dikişsiz olarak üretilenleri mevcuttur. Bu tarz çamaşırlar ikinci bir cilt gibi vücudunuzu sarar.
 
BOXERLAR
 
Şort tarzı külotlar pantolon altına özellikle açık renk kıyafetler giyildiğinde tercih edilir. Genel olarak izleri belli olmaz.
 
HAMİLELER İÇİN OLAN KÜLOTLAR
 
Doğru iç giyim seçimi, hamilelik sırasında değişen vücudun ihtiyaçlarının karşılanmasında çok önemlidir. Önceliği rahatlık ve destek vermek olan, doğal materyalden üretilmiş ürünleri seçmek, doğumdan önce ve sonra vücudun formunun korunmasında yardımcı olur.
 
Jartiyer çorabı
Neredeyse iç çamaşırıyla eşit bir tarihsel geçmişe sahip çoraplar, elbeteki naylonun keşfiyle bambaşka bir çehreye kavuşmuştur. Bir kadına her zaman kadın olduğunu hissettiren çoraplarsa külotlu çoraplar değil, her zaman için jartiyer çoraplarıdır...
 
Vücut çorabı
Tek parça olarak tüm vücudu kaplayan çoraplardır. Oldukça farklı ve baştan çıkarıcı modelleri vardır. Genelde file olarak üretilir. Hem pantalon hem de elbiselerle şık sonuçlar verir ve rahattır.
 
Günlük hayatınızda da bodystockings giyebilirsiniz. Özellikle dar giysilerin altında hem fantastik birşeyler giymek, hem rahat etmek hem de ne giydiğinizin giysinizin altından belli olmasını istemiyorsanız size bodystockings öneririz.
 
İşte vücut çorabı kullanmanın püf noktaları...
 
Eğer mutlaka sütyen giymek istiyorsanız sütyeninizi bodystockingsinizin içine giyin. Sütyenler hassas giysilerdir ve teninizle arasına birşey girmemesinde fayda vardır. 
Bodystockingler günlük kullanımda da kolaylık ve rahatlık sağlaması açısından ağ kısmı açık olarak üretilir, bu nedenle bodystockingleri dışarda giyerken külotla birlikte giymeniz gerekebilir. Külotunuzu bodystockingsinizin dışına giyin. String ya da normal külot da giyseniz rahatlıkla üzerinize oturacaktır ve günlük kullanımda size kolaylık sağlayacaktır. 
Bodystockingsleri pantolonla da, etek ya da elbise ile de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak bodystockingsler genelde naylondan değil file ya da dantelden üretilir. Aslında bu nedenle hava geçirgenlikleri yüksektir, dayanıklı ve rahattırlar ama kışın, açık havada, eteğinizin altında sizi ısıtacağını ummak biraz iyimserlik olabilir. 
Bodystockinglerin bir avantajı da mini etekle size büyük rahatlık sağlamasıdır. İçinize külotlu çorap giymeden mini etek giyeceğiniz zamanlarda tek tercihiniz jartiyerli ya da hold-up (silikonlu) çoraplar olacaktır. Ancak bu tarz çoraplarla mini etek giydiğinizde çoraplarınızın dantellerinin gözükme olasılığı sizi rahatsız edebilir. Bodystocking giydiğinizde bu tarz bir 'görünme' sorunu yaşamazsınız. Böylece içinize ne giydiğiniz farkedilmeden rahatlıkla istediğiniz kısalıkta etek giyebilirsiniz. 
Uzun bacaklar
Doğru iç çamaşırını seçerseniz Bacaklarınızı olduğundan daha uzun göstermek elinizdedir. 
 
Yüksek belli külotlar ya da bodyler sayesinde vücudunuz genel olarak daha sportif bir görünüm kazanırken bacaklarınız da daha ince ve uzun gözükür.
 
Özellikle string özellikli yüksek belli bodyler ya da külotlar bu duyguyu güçlendirecek yönde bir görsel etki oluşturur.
 
Belki bu tarz çamaşırlar için bir dezavantajdan sözedilebilir. Pantalonla birlikte yüksek kesimli çamaşırlar giydiğinizde doğal olarak çamaşırınızın beline denk gelen kenarları pantalonunuzun üzerinde kalır. Bu size rahatsızlık verebilir. Oturduğunuz zaman belinizin gözüktüğü üst giysiler hoş bir görünüm vermeyebilir. Ama bu tarz çamaşırları elbise ile giymek hem daha rahat hem de daha estetik gözükecektir.
 
Yıkama
İç çamaşırlarınızı yıkaren bu tip giysilerin hassas olduklarını ve özen gerektirdiklerini unutmamalısınız. İyi bir bakım size yıllarca bitmeyen bir beraberlik olarak geri dönecektir.
 
Çamaşırlarınızı bir ya da iki kez giydikten sonra yıkayın. Kirlenmesini beklemeyin. 
Narin kumaşlardan üretilmiş çamaşırlarınızı mutlaka elde ve şampuanla yıkayın. Eğer mutlaka makinada yıkamak istiyorsanız, günlük olarak kullandığınız ve kısmen daha dayanıklı olduğunu düşündüğünüz çamaşırlarınızı, yıkama torbası kullanarak, düşük ısıda yıkayın. 
Asmadan sererek kurutun. Kurutma işlemi esnasında modelin uygunsuz bir kıvrımda kurumamasına özen gösterin, kırışan ya da katlanan yeri varsa elle düzelterek kurumaya bırakın. 
Eğer silikonlu (kaymaz plastik şerit kaplanmış) straplez ya da benzeri tipte çamaşırlarınızı sadece hafif ılık suda elde yıkayın. Isı silikonların özelliğini yitirmesine yolaçabilir. Dekolte Bakımı 
“Hanımlar yaşlanmanın belirtilerinden kurtulmak için yüzlerine ve göz çevresine her zaman aksatmadan bakım yaptırıp, kremler sürüyorlar ancak esas yaşlanmanın boyun ve ellerde kendini gösterdiğini unutmuş gibiler. Güneş ve güneş sonrası dekoltenize en çok dikkat etmeniz gereken zamanlar.” Bu sözler İngiliz Güzellik Uzmanı Kate Lindgren’e ait. Havyar özlü krem Orgavital’in tanıtımı için Türkiye’ye gelen Lindgren göğüs ve dekolte bakımının inceliklerini BUGÜN okurları için anlattı: Boyun ve dekolte bölgesindeki cildimiz alt dokusu olmayan, ince bir deri ile kaplıdır. Kas dokusu olmayan göğsünüzün ağırlığı da bu bölgedeki ince derinizden yardım alır. Bu sebeple ağır işçi konumundaki boyun ve dekolte bölgenizdeki cildinize çok iyi bakmanız gerekir. Eğer erken yaşlarda bu bölgenize iyi bakmazsanız yaşınız ilerleyip vücudunuz diriliğini ve doğal elastikiyetini kaybetmeye başladığı zaman, boyun ve dekolteye bölgeniz için geç kalmış olursunuz. Havyar hava ile temas ettiğinde şişerek gerginlik yaratan tek maddedir. Bu özelliğinden dolayı anında etkisini gösteren tek krem olan havyarlı kremler dekolte bölgesinde çok etkililer.
 
BU ÖNERİLERİ UYGULAYIN
 
Güneşe çıkmadan önce koruyucu ürünler kullanın. Özel boyun dekolte kremleri ile düzenli bir bakım yapın. Göğüs bölümünün gerginleştirilmesi için günlük duş veya banyodan sonra gereken yıpranmış kısımlara dairesel hafif hareketlerle sürülür. Bu işlem spordan, saunadan veya güneş banyosundan sonra yapıldığında özellikle rahatlatıcı olur. Bust forming (göğüs kremi) kremlerini çenenize kadar sürün. Havyarlı kremler efekt etkisi bulunduğundan göğüs bölgesinde en etkili kremlerdendir. Myolifting (kür halinde) veya gece kremleri sürerek bu bölgenin bakımını sağlayabilirsiniz. Göğsünüzde küçük sivilceler oluşmuşsa, o bölgeye bakım maskesi uygulayın. Göğüs bölgesini sık sık nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Sutyen alırken sıkı olmamasına dikkat edin ve alttan destekli olanları tercih edin. Doğru sutyen kullanın. Sutyensiz spor yapmayın. Sert peelingden kaçının. Hassas bir cilde sahipseniz yeşil çay içeren ürünler kullanın. Yastıksız ya da ince bir yastıkla uyuyun. Bu bölgede ince kılcal damarlar beliriyorsa, sert masajlar yapmaktan kaçının. Sürekli yüz üstü yatmayın. Çok sık kilo alıp vermeyin. Düzensiz bir şekilde kilo alıp vermek, bir süre sonra göğüslerde elastikiyet kaybına yol açıyor. Ayrıca dokular zayıflıyor ve göze hoş görünmeyen çatlaklar da oluşuyor. Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın. Özellikle günde yarım saat boyun, omuz ve kolları çalıştırıcı egzersizleri ihmal etmeyin.
 
GÖĞÜS MASAJI NASIL YAPILMALI?
 
Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren birkaç masaj yeri var. Bunlar; göğüs, boyun ve omuzlar. Boynunuza yani nefes borusunun olduğu yere yapacağınız masaj troid bezlerinin çalışmasını ve troid salgınısı etkileyerek göğüsleri geliştirir. Göğsünüze masaj yapmak için avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde, sol elinizi de tam ters yönde çevirerek göğüslerinizi ovun. Göğüslerinizi güçlendirecek bir başka hareket elinize bir havlu alıp çamaşır sıkar gibi bükmenizdir. Bu hareketi ilk gün 20 defa yapın. Daha sonra her gün 10'ar 10'ar arttırarak 100'e kadar çıkarın. Masajı sık sık uygulayın. Hatta bu masajı göğüs güzelliği için özel olarak satılan jeller ve kremlerle yaparsanız kısa sürede güzel göğüslere kavuşursunuz.4 egzersiz
 
Yaşımız ne olursa olsun vücudumuz her zaman fit görünmeli. Bu fit görünümü sağlayan önemli unsurlardan biri de göğüsler. Daha dik ve güzel göğüsler için bu egzersizler size yardımcı olabilir...
 
Göğüslerin zaman geçtikçe formlarını kaybettikleri ve bu durumun, özellikle vücut görünümüne çok önem verenler için, oldukça sıkıcı olduğu kesin. Aslında vücut şeklimiz günlük yaşantımıza bağlı olarak belirleniyor. Çok sık kilo alıp vermekten, yanlış egzersizlerden ya da spor yapmamaktan dolayı, kimi kişilerde göğüsler erkenden sarkıp esnekliğini kaybedebiliyor. Bu kişiler çoğunlukla dolgulu sutyen kullanmadan bir şey giyemez, hiçbir kıyafeti kendilerine yakıştıramaz oluyor... Eğer siz de, bu tür problemlerle karşı karşıyasanız Coliseum Spor Merkezi’nde Fitness eğitmenliği yapan Elif Hotaman’ın önerdiği hareketlerle bu durumu biraz da olsa düzeltebilisiniz.. Eğer hala bu tür sorunlarla karşılaşmadıysanız da bunu mümkün olduğunca geciktirebilir, bu egzersilerle göğüslerinizin formunu uzun yıllar koruyabilirsiniz. 
 
Şınav çekin
 
Şekildeki gibi elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun. Dirsekleriniz yana doğru bakmalı. Kollarınızı dirseklerinizden büküp aşağı yukarı doğru inip çıkarak şınav çekin. Bu hareketi 12 kez tekrarlayın. Hareketler sırasında düzenli olarak nefes alıp vermeyi unutmayın. Bu hareketle göğüs ve arka kol kaslarını çalıştırmış olacaksınız. Bunun dışında ön omuz kaslarınız da aktif hale gelecek. Şınav, özellikle kuvvetsiz olanlar ve yeni başlayanlar için oldukça iyi bir başlangıç hareketi aynı zamanda... 
 
Daire çizin
 
Yere dümdüz, sırtüstü uzanın. Bacaklarınız dizlerinizden bükük şekilde dursun. İki elinize dambıl ya da 1’er litrelik su şişeleri alın. Şimdi ‘dambıl fly’ hareketini yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için, Kollarınız gergin bir şekildeyken havada yukarıdan aşağıya büyük daireler çizin. 12 kez tekrarlayacağınız bu hareket göğsünüzün tam açılmasını sağlıyor ve sarkmaları önlüyor. 
 
Açıp, kapayın
 
Yerde, dizlerinizin üzerinde durun. Gövdeniz mümkün olduğunca dik olsun. Ellerinize yine ağırlıklar alın ve kollarınızı dirseklerden bükük şekilde ortada birleştirin. İki kolunuzu da yanlara doğru açın. Ardından ilk pozisyonunuza dönün. Bu açıp kapama hareketini aynı şekilde 12 kez tekrarlayın. 
 
Ve biraz zorlanın!
 
Son egzersizimiz tam şınav çekme. Kollar tamamen gergin olsun. Tüm vücut ağırlığınız kollarınızın üzerinde. Yine düzenli nefes alış verişine dikkat ederek şınav çekin. Fakat karnınızın yere değmemesine dikkat etmelisiniz. Bunun için 4 -5 cm. bir alçalma yapmanız yeterli. Başta zorlansanızda 12 kez yapmayı ihmal etmeyin. Bu sayıyı gün geçtikçe daha da artırabilirsiniz. Bu hareketin tüm göğüs kaslarınızın çalışmasını sağladığını da ekleyelim.
 
Son derece pratik bu egzersizler, göğüslerinizin kısa sürede forma girmesini ve daha güzel durmasını sağlayacak.
 
 

Daha Yaratıcı Olmanıza Faydalı, Sadece 10 Dakikalık Ayrıntılar

Tarih: 16 Mart 2014

Bence yaratıcılık, her insana doğduğunda armağan edilmiş bir olgu. Gerek büyüklerin, gerekse eğitim sisteminin yanlış yönlendirmesi sonucu yaratıcılığımız bebekliğimizden başlayarak, zamanla giderek azalıyor ve sonunda da hayatımızdan tamamıyla silinip gidiyor. Peki ya siz; yaratıcı zekâsını bir şekilde korumayı becerebilmiş bireylerden biri misiniz? Aslında hepimiz, yaratıcılığımızı bir şekilde kullanabildiğimiz aktivite ve işler yardımıyla daha mutlu ve daha sağlıklı bireyler oluyoruz. İster şahane bir yağlı boya resim, ister kendi uydurduğumuz bir yemek tarifi, isterse toplantıda öne attığımız sıkıntılı bir işin çözümüne yönelik yeni bir fikir… Tüm bunlar yaratıcılığımızın eseridir.  Daha yaratıcı olabilmemiz adına birkaç tavsiyeye ne dersiniz? Aşağıda listeleyeceğim sadece 10 dakikalık detayların hayatınızın  yaratıcı anlarına katkıda bulunmasını diliyorum.
 
DAHA YARATICI OLMANIZA FAYDALI, SADECE 10 DAKİKALIK AYRINTILAR
 
Müzik dinleyin:
Melodiler beyninizin motor hareketlerini, duyguları ve yaratıcılığı kontrol eden kısmını harekete geçirir. Hatta, özellikle klasik müzik dinlemek, konsantrasyon düzeyinizi artıracaktır.
Kalem kâğıt kullanın:
Klavye ve word programının yaratıcılığınıza katkısı ne ölçüdedir bilemiyorum ama gerçek kağıt kokusu ve parmaklarınıza bulaşan mürekkebin gerçek bir yaratıcı süreci simgelediğinden eminim. Size de faydası olabilir.
Başkalarının fikir almaktan çekinmeyin:
 Yeni fikirler bazen düşüncelerinizde yeni bir bakış akışına varmanızı sağlayabilir. Yeni bir perspektif yaratıcılığı her zaman destekler.
Serbest Düşünce:
Örneğin bir sözlükten herhangi bir kelime seçin ve size çağrıştırdığı tüm kelimeleri bir yere not edin. Şaşırtıcı bir şekilde, bu özgür yaklaşım sayesinde yaratıcılığınız tetiklenecektir. Sınırların kaldırıldığı özgür bir ortamda daha yaratıcı oluruz.
Çok uzaklarda bir yeri düşünün:
Araştırmalara göre, geçmişteki ya da gelecekte gerçekleşecek olayları düşünmek, aynı şekilde uzaktaki bir mekan hakkında hatırladıklarımıza bir göz atmak, yine düşüncelerimizi serbest bırakacaktır ve böylelikle yaratıcılığımızı artıracaktır.
Maviye veya yeşile bakın:
Bu iki renk de idrak gerektiren aktivitelerdeki performansı artırmaktadır. Araştırmalara göre bunun sebebi maviyi denizle, gök yüzüyle, genel anlamda ferahlık ve açıklıkla özdeşleştirmemizden kaynaklanmaktadır. Yeşil ise başlı başına gelişimi tetikleyen bir renktir.
Aklınıza gelen her şeyi not edin.
Bir on dakika kadar aklınıza gelen her şeyi yargılamaksızın not edin. Serbest yazma tekniği olarak da adlandırılan bu çalışma sonrasında, yazdıklarınıza bakın ve hangi fikirlerin işe yarayacağını seçin.
Uzanın:
Araştırma sonuçlarına göre insanlar uzandıklarında çok yönlü problemlerin çözümünü oturdukları zamanla mukayese edildiğinde, çok daha kolaylıkla bulabiliyor. Her ne kadar ciddi bir toplantı sırasında bu pek yapılanamayacak olsa da, en azından beyin fırtınası seanslarında oldukça faydalı olabilir.
Gülün:
 Evet, gülmeyi hafife almayın sakın. Neşeli olmanız yaratıcılığınızı da artırır çünkü gülmek beynimizdeki ‘prefrontal korteks’ ve ‘anterior singulat korteks’ aktivitelerini artırır ki; bu bölgeler karmaşık konuları algılama, karar verme ve duygularla ilgilidir. Hatta kendimizi çok iyi hissetmediğimiz anlarda dahi bir iki kahkaha atsak, hemen modumuz düzelecektir. Daha çatlak ama daha yaratıcı!

İç Giyimde Seksi Dönem

Tarih: 15 Mart 2014

Masum ama çekici, saf ancak baştan çıkarıcı olmayı hedefleyen tüm kadınların tercihi ise bustiyer, jartiyerli külot ve çoraptan oluşan setler…
 
Her kadın tepeden tırnağa yıldızlaşmak ister. Çoğu da bunu başarır çünkü her ayrıntı düşünülür, planlanır ve gerçekleştirilir. İşte bu “gizli” ancak önemli ayrıntıyı düşünen Yeni İnci tasarımcıları, oluşturdukları koleksiyonla her detayı düşünüyor. Amaç, masumiyetle çekiciliği, baştan çıkarıcı bir dişiyle saf bir genç kızı bir araya getirmek olduğunda, iş kelimenin tam anlamıyla Yeni İnci'nin sorumluluk alanına giriyor. 
 
Yeni İnci, gece kullanım için birbirinden cazip kreasyonlarıyla kadınların karşısına çıkıyor. Bunların en özel olanları da elbette büstiyer, jartiyerli külot ve çoraptan oluşan settler. bu setler, tam bir rahatlığın yanı sıra vücuda oturan beden seçenekleriyle de kusursuz bir destek ve şıklığın tamamlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. 
 
Setlerin en ilgi çekenlerinden yüzlerce model. Ağırlıklı olarak dantelin kullanıldığı bu modelde, saten kurdeleler ise dantelle büyük bir uyum sergiliyor. Kadınların beyaz ve ekru tonlarını tercih ettiği setin siyah ve kırmızı renkleri de mevcut ve bu iki rengi, hayatına içten dışa bir canlılık getirmek isteyenlerle, yeniden baştan çıkarmanın hazzını yaşamak isteyenler tercih ediyor. 
 
www.lifestil.com da satışa sunulan setler online mağazalarımizda farklılık arayan herkesi bekliyor. Ayrıca internet üzerinden www.lifestil.com adresinden de sipariş vermek mümkün.

Kıyafet Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tarih: 14 Mart 2014

İnsanların vücut dili, konuşamaları kadar giyimleri de karşısındaki insana verdiği değeri ve önemi yansıtır. Kıyafet seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli ayrıntı, karşımızdakini giyimimiz ile etkilediğimizi bilmek, ve bu etkinin etrafımızla ve ailemizle aramızdaki iletişimin nasıl olacağını önceden ve bilinçli bir biçimde saptayabilmektir. 
 
Gardrobunuzda yüzlerce gereksiz kıyafet barındırmak zorunda değilsiniz, az satın alın ama kaliteli ve size yakışanlar olsun. Hiç bir zaman bir şeyi 'ucuz nasılsa, alayım dursun köşede' fikri ile almayın. Pahalı dahi olsa size yakışan bir elbiseyi almak, ucuz, size yakışmayan bir kıyafeti almaktan daha iyidir.
 
Bütün kazancınızı giyime yatırmayın, önemli olan bakımlı, güzel, dikkat çekici olmanız, bedeninize uygun kıyafetleri giymenizdir. 
 
Moda akımına kapılmayın, moda insanın kendine yakışanı giymesidir, herkesin giydiğini giymek değili bu sizi sıradanlaştırır zaten. Ayrıca moda akımı çerçesinde aldığınız kıyafetlerin ömrü 3 ya da 4 aydır. Eğer babadan kalma bir mirasınız yoksa bunu yapmayın. :)
 
Boyunuza, ten renginize, saç renginize uygun kıyafetleri seçin. Örneğin benim saç rengim kızıl ve beyaz tenli olduğum için kiremit rengini hiç sevmiyorum ve kıyafetlerimde kiremit rengi tercih etmiyorum. Çünkü uyumsuz oluyor.
 
Eğer kısa boyluysanız, enine çizgili bluzleri seçmeyin. Uzun pilise etekler sizi daha uzun gösterir. 
 
İçinde rahat etmediğiniz kıyafetleri satın almayın, bir kıyafeti giydiğiniz zaman 'bu beni yansıtıyor mu?, bedenime uygun oldu mu? ' diye aynaya bakın.. Bedeninize uygun olmayan kıyafetler ne kadar pahalı olursa olsun ucuz görünürler.
 
Eğer az ve öz kıyafet seçmek yerine çok kıyafet alma yoluna giderseniz, gardrop dolu olmasına rağmen, her gün  dolabın kapısını açıp 'ne giyeceğim, hiç kıyafetim yok' diye saatlerce hayıflanır durursunuz.

Vücut Tipine Göre Çorap Seçimi

Tarih: 12 Mart 2014

Çorap, bir kadının en önemli aksesuarlarından biridir şüphesiz. Farklı tür ve modeldeki pek çok çorap, yepyeni kombin fırsatları sunduğu gibi risk almanıza da neden olur. Peki kusursuz bacaklar için nasıl çoraplar tercih etmelisiniz?
Çok beğendiğiniz ama vücut tipinize ve bacaklarınızın yapısına uygun olmayan bir çorap sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Doğru çorap seçimi ile size uyan ve bacaklarınızı daha güzel bir görünüme ulaştıracak çoraplara kavuşmak mümkün. İşte kusursuz bacaklar için lifestil.com un önerileri...
 
Bacaklarda İnce Görünüm İçin Boyuna Çizgili Modeller…
Bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız boyuna çizgili çorap modelleri tam size göre. Ayrıca bu tarz çoraplar bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlıyor. Desensiz koyu renk çoraplar da bacakları daha ince gösteren modellerden... Bacaklarınızı daha düz göstermek için ise simetrik desenli çorapları tercih edebilirsiniz.
 
Toparlayıcı Modeller ile Bacaklarınızı Sıkılaştırın…
Sıkı bir modelde örülmüş file çoraplar, sarkma yapan ve selülit problemi olan bacakları toparlıyor. bu çoraplar ayrıca vücudu saran yapıları ile bacaklardaki sarkma problemi ile savaşıyor.
 
Uzun Bacaklarda Leopar Desen ve Bileği Desenli Taytlar
Vücudunuza göre bacaklarınız size fazla uzun geliyorsa düz bir ayakkabı ile hayvan desenli çorapları ve bileği desenli taytları
tercih edebilirsiniz. Bu tarz ürünleri düz yerine topuklu ayakkabı ve kısa bir elbise ya da tunikle kombinlerseniz bacaklarınızı daha uzun gösterebilirsiniz.
«1 2 3 4 5 6 7 8 9 10» 1 .SAYFATOPLAM 16 SAYFA